• baner
  • baner
  • baner
  • baner
  • baner
12-14/06/2015
Warszawa / Hoża 51
Człowiek nie pies i czytać musi!

Miejsca Satelickie

Zapraszamy do Miejsc Satelickich. Tam od 1 czerwca dostępne będą programy Big Book Festival.

Partnerami satelickimi są instytucje i lokale, które w czasie Big Book Festival organizują własne, niezwykłe wydarzenia czytelnicze.

Sprawdź, co dzieje się w Twojej okolicy!BAR WIECZORNY // WIŚNIOWA 46

Na czas festiwalu tworzymy otwartą czytelnię na dziedzińcu i serwujemy festiwalowe menu.
W SOBOTĘ OD 12.00 w sąsiedzkiej atmosferze wspólnie czytamy i wymieniamy się książkami.


CAFÉ KAFKA // OBOŹNA 3

PIĄTEK, 18.00 Wieczór poezji. Wspólnie z grupą pasjonatów utworów poetyckich prezentujemy wybrane fragmenty i poznajemy ich nowe oblicze.


DOM KSIĄŻKI MDM // KOSZYKOWA 34/50

PIĄTEK 11.00 – 18.00: otwarte bitwy na planszach gier fabularnych, edukacyjnych i in. Zapraszamy dzieci i dorosłych. SOBOTA 10.00 – 15.00: rozwijamy umiejętności Młodych Artystów - „Pomaluj na nowo dzieła znanych malarzy”. Rozlosujemy książki anglojęzyczne. W czasie festiwalu 15% rabatu na książki na hasło „Big Book Festival”.


GAZETA CAFE // CZERSKA 8/10

W czasie festiwalu zaklęcie "Big Book" zapewnia kawę tańszą o 20% i rabaty na wybrane tytuły wydawnictwa Agora.


GŁÓWNA KSIĘGARNIA IM. B. PRUSA // KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 7

PIĄTEK, 14:00 -18:00 - „Tanie kupowanie dla siłaczek i siłaczy” - sprzedaż książek na wagę. Cena za 1 kilogram zakupionych książek - 10 zł. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 kg. Na tydzień przed BBF prezentujemy specjalną festiwalową scenografię.


KLUBOKAWIARNIA JAŚ & MAŁGOSIA // AL. J.P. II 57

W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ piszemy razem książkę Jasia & Małgosi. Temat książki wybieramy wspólnie w lokalu i na stronie FB. Każdy z gości może dopisać jedno zdanie lub cały fragment. Książkę wydamy w jednym, unikatowym egzemplarzu w starannej oprawie. Dodatkowo limitowana edycja książek zostanie zlicytowana. Zebraną kwotę przekażemy na cel charytatywny.


KLUBOKAWIARNIA TOWARZYSKA // ZWYCIĘZCÓW 49

Poszerzamy „Towarzyską kolekcję”, w której regularnie gromadzimy książki dostępne dla naszych gości. Można czytać na miejscu, wypożyczyć albo odwrotnie - podarować nam ciekawy tytuł. W czasie festiwalu wszyscy, którzy zdecydują się zasilić "Towarzyską kolekcję" otrzymają 20% rabatu na asortyment baru. W specjalnym menu m.in.: margarita Jack Kerouaca, boilermarker Charlesa Bukowskiego i mojito uwielbiane przez Hemingwaya.


MILEK DESIGN – SALONY FRYZJERSKIE // UL. HOŻA 40 & PL. DĄBROWSKIEGO 7

W PIĄTEK i SOBOTĘ klienci i klientki salonów podczas pielęgnacji otrzymują do czytania nie gazety, ale książki ze specjalnych salonowych bibliotek stworzonych wspólnie z BBF. Nasze salony przejdą estetyczną przemianę, projektujemy literacką scenografię.


MINISTERSTWO KAWY // MARSZAŁKOWSKA 27/35

Przyjdź do nas z psem w festiwalową NIEDZIELĘ, a na hasło „Big Book Festival” otrzymasz czarną kawę przelewową robioną metodami chemex, drip, aeropress lub kalita o połowę taniej. Dla psa - miska pysznej zimnej wody gratis.


MiTo art.café.books // WARYŃSKIEGO 28

„Biblioteka w Twojej kieszeni”. Każdy klient MiTo w czasie festiwalu otrzyma kod dostępu do cyfrowej biblioteki Legimi, upoważniający do darmowego czytania e-booków przez dwa tygodnie. W MiTo można wypożyczyć iPady, rozsiąść się i zanurzyć w kolekcji 10 tysięcy e-booków! 


MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH //  ANIELEWICZA 6

PIĄTEK, 15.00: międzypokoleniowe warsztaty odkrywania historii rodzinnych. Zainspirowani książką „Skarb pana Isakowitza” dowiemy się, jak być historykiem własnego rodu, skąd czerpać informacje o przodkach, jak odtwarzać drzewo genealogiczne. Ćwiczymy przeprowadzanie wywiadów z krewnymi i mapowanie rodzinnych adresów. Prowadzi Monika Koszyńska. Obowiązuje rejestracja internetowa na www.polin.pl/edu


MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE //
AL. JEROZOLIMSKIE 3

SOBOTA, 13.00: specjalne oprowadzanie po wystawie „Papież awangardy. Tadeusz Peiper w Hiszpanii, Polsce, Europie” (z biletem). NIEDZIELA, 11.00 i 13.00: warsztaty „Artystyczne eksperymenty” dla całej rodziny (zapisy: edukacja@mnw.art.pl). NIEDZIELA 12.00, Kino MUZ: wykład wprowadzający w tematykę wystawy Tadeusza Peipera (wstęp wolny). NIEDZIELA 15:00: spotkanie tematyczne na wystawie i w Galerii Sztuki XX i XXI w. (z biletem).


PĘPEK SZTUKI // JAZDÓW 8/2 (przy CSW)

Zapraszamy na intelektualne zakupy! Przez cały festiwalowy weekend można się tu zaopatrzyć w książki autorów Big Book Festival z 15% rabatem. Od 12.00 do wieczora.


SŁUŻĘ KAWĄ // J.S. BACHA 15

W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ „Zestaw za pół ceny”, czyli: kawa, herbata lub domowa lemoniada oraz książka, leżak i czytanie. Do tego - wymiana książek w kawiarnianej biblioteczce. Wśród osób, które w te dni zameldują się w Służę Kawą na na FB, rozlosujemy książki autorów BBF.


STACJA MURANÓW // GEN. WŁ. ANDERSA 13

Poznajcie Muranów z ludzką twarzą i psim pyskiem w tle! SOBOTA, 11:00: ruszamy z psami na spacer po fascynującej dzielnicy, przesiąkniętej historią i pełnej zakamarków wartych obwąchania. Wycieczka typu „free tour” - na zakończenie mile widziany napiwek dla przewodnika. Początek trasy: Stacja Muranów.


TARABUK // BROWARNA 6

NIEDZIELA, 19.00. Wystawa książek niesamowitych. Wykład połączony z warsztatami  "Nauka potykania się". Zapisy: tarabuk@tarabuk.pl


TEMAT RZEKA //  ŚCIEŻKA WZDŁUŻ WISŁY

„Niedzielne czytanki” nad Wisłą. W NIEDZIELĘ  w południe artyści sceny klubowej i warszawscy twórcy czytają brzdącom czułe książki. Przyjdźcie, rozsiądźcie się i zasłuchajcie z widokiem na wodę.


U KRAWCA CAFE // SIENNICKA 3

Wymień książkę na kawę! SOBOTA I NIEDZIELA 10.30-21.00: za przyniesioną do kawiarnianej kolekcji książkę otrzymasz kawę za pół ceny. Warto przewietrzyć domowe zbiory.


WILABUKI // AL. RZECZYPOSPOLITEJ 12

W PIĄTEK I SOBOTĘ na specjalnym bigbookowym stoliku czekają książki autorów uczestniczących w tegorocznym festiwalu. Każdą można kupić z rabatem 10%.


WILSON // FELIŃSKIEGO 37

Na czas festiwalu zamienimy bar w wielką książkę z cytatami z literatury odnoszącymi się do Żoliborza. 11 metrów długości, 1,5 metra wysokości - najdłuższa książka Warszawy!


ŻYDOWSKI INSTYTUT HISTORYCZNY //
TŁOMACKIE 3/5

NIEDZIELA, 15:00. Danny Wattin, szwedzki autor z australijskim paszportem i polskimi korzeniami, opowiada o złożonej tożsamości i o międzypokoleniowej wyprawie tropami rodzinnego skarbu.

 

 

 

 

 

x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.