• baner
  • baner
  • baner
  • baner
  • baner
12-14/06/2015
Warszawa / Hoża 51
Człowiek nie pies i czytać musi!

WIECZOREM. W POSZUKIWANIU JERZEGO PILCHA

 

WIECZOREM. W POSZUKIWANIU JERZEGO PILCHA

Wszystkich zainteresowanych gościnnym występem lub organizacją zamkniętego występu artystycznego zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W celu przesłania szczegółowej wyceny lub pytań dotyczących możliwości prezentacji spektaklu prosimy o kontakt.

Oferta-spektaklu-Wieczorem.pdf

Rider-techniczny-spektaklu.pdf

 „Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha” to zaskakujące widowisko, w którym twórcy o pokolenie młodsi od autora, mówiąc własnym językiem zadają te same co pisarz pytania i oswajają podobne lęki. – Proza Pilcha ma w sobie brutalną poezję. To świat bez lukru, urzekający szczerością – mówi reżyser Krzysztof Czeczot. – Podejmujemy dialog z twórczością Pilcha. Nie interpretujemy jego prozy. Tworzymy coś nowego: dorzucamy własny nerw – łącząc prozę, dźwięk, film i muzykę graną na żywo.

 W spektaklu pojawią się cytaty z najsłynniejszych książek Pilcha, jak „Pod Mocnym Aniołem” czy „Moje pierwsze samobójstwo”. – Decyzja, by zmierzyć się z pisarstwem Pilcha, to decyzja o zajrzeniu w głąb swych wątpliwości. Po co nam miłość? Dlaczego samotność bywa zbawienna? Czy literatura może uratować życie? Czy alkohol naprawdę daje zapomnienie? – mówi Anna Król. – Skłaniamy widzów do stawiania własnych pytań o granice oddziaływania tekstu, o intencje autora i prawo czytelnika do budowania intymnego świata i relacji z książką.


WIECZOREM. W POSZUKIWANIU JERZEGO PILCHA
Występują: Janusz Chabior, Łukasz Simlat
Lektor: Miłogost Reczek 
Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Scenariusz: Anna Król
Muzyka: Adam Walicki
Animacje: Natalia Krawczuk
Wideo: Łukasz Jaśniak, Paweł Jóźwicki

 

 Istnieje możliwości zakupu: plakatu spektaklu 15 zł/szt, oraz programu 5 zł/szt.

plakaty  

 

Galeria zdjęć ze spektaklu:

 

x
Jesli chcesz otrzymywać informacje na temat
Big Book Festival zarejestruj się.